Më mbaj mend (për 1 muaj)

Kenge Popullore - Karafilat Që Ka Shkodra Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.7 / Votuan:  25

Karafilat qe ka Shkodra
medet sa te bukur jane (2x)
Gonxhe t'medhaja, gonxhe t'vogla
me ere mbushin dynjane
Aman, aman (2x)

Trendafila yt me hije
medet o per me çil (2x)
Qe t'i dalin fije-fije
medet sa ere te mire
Aman, aman (2x)

Karafili kaq i bukur
medet o porsa here (2x)
Me ia prek gjethin e bukur
medet oj i bin menjehere
Aman, aman (2x)

Çil at zemër, plot kujtime - Bajram Spahia

Dilu pra mos rri e mbyllun
Gjithshka ne zemer ti mban ndrydhun
Haj-haj hajde lule, haj-haj beja lule

Dhe mbas tejet jam i lidhun
Jete te re une gjej ne ty-je
Haj-haj hajde lule, haj-haj beja lule

Çile at’ zemer plot kujtime
Çile pra moj lulja ime
Haj-haj hajde lule, haj-haj beja lule

Çilu pra me embelsie
Se me ty jam lidh ne dashnie
Haj-haj hajde lule, haj-haj beja lule


Kenge Popullore - Karafilat Që Ka Shkodra
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Karafilat Që Ka Shkodra".
3. Video është e këngës "Karafilat Që Ka Shkodra", por nuk këndohet nga Kenge Popullore.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Kenge Popullore:


Komente 3