Më mbaj mend (për 1 muaj)

Kenge Popullore - Hypi Hoxha Né Minare Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.1 / Votuan:  20

Hypi Hoxha ne minare,
Per me pa se kush ka vdeke.
Paska vdeke nji vajze me halle,
ajo vaje qe kam dashte vete.

Bjermi nane teshat e zeza,
bjermi nane se du me i veshe.
Du me i veshe me dale te dera,
e me u ule njat gur te shkrete.

Ç'po mu'mron ç'po bubullon,
paska mendjen me ra shi.
Pash njat zog qe fluturon-e
kérkush hallin s'po ma di.


Ky tekst u dërgua nga serdar

Kenge Popullore - Hypi Hoxha Né Minare
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Hypi Hoxha Né Minare".
3. Video është e këngës "Hypi Hoxha Né Minare", por nuk këndohet nga Kenge Popullore.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Kenge Popullore:


Komente 0