Më mbaj mend (për 1 muaj)

Kenge Popullore - Pse S’më Thirre Djalë Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  8

Pse s’më thirre djalë
Të vi unë me ty?
O net’t m’duken t’gjata
Kur jam unë pa ty.
Dola në dritare
Ti me dorë s’ma ban.
M’kish marr malli vashë
Veç për zanin tand.
Ti e din sa të dua
E di sa më don.
E di se t’penguan
Për bashkimin tonë.
Kur të dua unë
Bota le të plasë.
Ata që s’kuptuan
Zoti le t’i vrasë.
Ma jep dorën vashë
Bukuroshe moj.
Jam e jotja djalë
Pa ty s’mund t’jetoj!


Kenge Popullore - Pse S’më Thirre Djalë
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Pse S’më Thirre Djalë".
3. Video është e këngës "Pse S’më Thirre Djalë", por nuk këndohet nga Kenge Popullore.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Kenge Popullore:


Komente 0