Më mbaj mend (për 1 muaj)

Kenge Popullore - Erdha Nanë O Nga Kurbeti Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  96

Erdha nanë o nga kurbeti
Për të parë o me sy.
Ah i mjeri çfar më gjeti!
Kishe mbyllur ata sy.
M’dogji malli i fëmijërisë
Kisha kohë që s’t’kisha parë.
Thashë të t’gjej te pragu i shtëpisë
Por të gjeta moj në varr.
Nëna ime, nëna ime
S’e besoj se s’je më ti.
Ti po fle moj në një hije
Dhe do t’zgjohesh përsëri!
Nëna ime…


Kenge Popullore - Erdha Nanë O Nga Kurbeti
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Erdha Nanë O Nga Kurbeti".
3. Video është e këngës "Erdha Nanë O Nga Kurbeti", por nuk këndohet nga Kenge Popullore.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Kenge Popullore:


Komente 1