Më mbaj mend (për 1 muaj)

Kenge Popullore - Mbrëmje Prilli Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  4

N’mbrëmje t’prillit që kur të pashë
Bukuroshe porsi zanë.
Engjëllushë, o mori vashë
Zemrën tejet kush s’ma ndanë!
Çka do tjetër more djalë?
Zemrën time ta kam dhanë.
Kur t’i pashë njata dy sy
Sy të bukur plot magji.
Që shëndrisin sikur yje
Trupi im moj krejt m’u ngri.
Çka do tjetër more djalë?
Sytë e mi unë do t’i jap.
Goja jote si burbuqe
Sa herë çilet më mahnitë.
Paçit juve buzë të kuqe
Jo nuk mundem ma me pritë.
Çka do tjetër more djalë?
Zemrën time ta kam falë.Nuk kemi video për këtë këngë.
Kenge Popullore - Mbrëmje Prilli
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Mbrëmje Prilli".
3. Video është e këngës "Mbrëmje Prilli", por nuk këndohet nga Kenge Popullore.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Kenge Popullore:


Komente 0