Më mbaj mend (për 1 muaj)

Kenge Popullore - Sa Shpejt Qenke Rritë Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

O sa shpejt erdhi pranvera
Ti sa m'qenke rritë
Nuk të ndrroj me lule të tjera
Pra duhet me t'pritë.
Unë ta fala ty një puthje
Ti mu’ një premtim.
Eja pra në krah't e mia
T'më japësh gëzim.
Refren:
O me ata sy moj vogëlushe
Ti mua më verbon.
Sa shum kohë kaluem bashkë
Sa shpejt më harron.
Shumë merak jam bo në ty
Ty moj po të pres.
Eja pra të lutem shumë
Mos më le në shpresë.
Se çdo ditë që po kalon
Shum po më mundon
Zjarrin për ty ti ma shuen
Pra mos m’u largo!
Refreni:
O me ata sy…Nuk kemi video për këtë këngë.
Kenge Popullore - Sa Shpejt Qenke Rritë
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Sa Shpejt Qenke Rritë".
3. Video është e këngës "Sa Shpejt Qenke Rritë", por nuk këndohet nga Kenge Popullore.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Kenge Popullore:


Komente 0