Më mbaj mend (për 1 muaj)

Kenge Popullore - Kangë Gurbeti (2) Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.7 / Votuan:  35

Sa herë bjen kjo dritë e hanës
Më kujton fjal’t e nanës.
Për gurbet unë kur jam nisë
Më përcollën n’qoshe t’shpisë.
- Pse o bir, kur n’dritë të qita
Me shumë mund n’këtë jetë të rrita
Pse s’u gzova në këtë jetë?
Nanën sot po e le vetë?

Ref.:
Gurbetqarë ju sa jeni
Shumë të pasur ndoshta jeni
Gjithçka blehet n’këtë dynja
Por veç nanë nuk ka.

Këto ishin fjalt’ e nanës
Kur i tha në dritë të hanës.
Ikën dit’t e ikën vjet’t
Larg u treta në gurbet.
S’u largova nga dëshira
Por nga zori e varfënia
Na mallkoi i madhi Zot
Me u tretun nëpër botë.

Ref.:
Gurbetqarë…Nuk kemi video për këtë këngë.
Kenge Popullore - Kangë Gurbeti (2)
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Kangë Gurbeti (2)".
3. Video është e këngës "Kangë Gurbeti (2)", por nuk këndohet nga Kenge Popullore.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Kenge Popullore:


Komente 0