A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Kenge Vlonjate Qytetare

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.3 / Votuan:  44
  • Vendlindja:
  •  
BIOGRAFIA: Kenge Vlonjate Qytetare është një përmbledhje këngësh e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore vlonjate. Caste të ndjeshme recitative duhen konsideruar pastaj te gjitha llojet' e kaden cave, qofshin ato hyrëse, te brendshme apo mbyllëse etj. Pa thirrje te kësaj natyre, atmosfera e përgjithshme ideo emocionale e këngës labe, sidoqoftë, nuk është e plotë, ajo as që mund të kuptohet nëse ato mungojnë. Qysh ne vitet '30, prof. Eqerem Çabej vërejti "...thelbin e kësaj kënge e goditim më mirë duke e quajtur kënge barinjsh... Përshtypja akustike që krijon ...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare


Artistë Të Ngjashëm:

Këngë Të Shqipërisë Së Veriut

Këngë Të Shqipërisë Së Jugut

Këngë Përmetare

Winx Club

Maratona E Këngës Popullore Qytetare

Këngë Trimërie

Kengetare Te Ndryshem

Kenge Gjakovare

Ilahi Te Ndryshme

Kenge Arbereshe


Tags: Kenge Vlonjate Qytetare, Kenge Vlonjate, Kenge Popullore, Vlora

Kenge Vlonjate Qytetare në Kartolina:

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019