Tema: Poezi Për Vjeshtën


Pemës Në Vjeshtë

E hodhe mantelin tënd,
si valë e bardhë u përhap mbi det.
Si këmishë nate e lëshovë,
mbi Tokë.

Dhe trupit tënd,
vjeshta i imponoi lakuriqësinë.
C'statujë e bukur je.
Njerëzit e shkujdesur,
shkelin mantelin tënd.

- Poezi nga Kevin Çika{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 0