A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për Stinët

Pemës Në Vjeshtë

E hodhe mantelin tënd,
si valë e bardhë u përhap mbi det.
Si këmishë nate e lëshovë,
mbi Tokë.

Dhe trupit tënd,
vjeshta i imponoi lakuriqësinë.
C'statujë e bukur je.
Njerëzit e shkujdesur,
shkelin mantelin tënd.

- poem written by Kevin Çika


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  2

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019