A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Eagleye (Kiameti)

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  9
  • Emri i Vërtetë:
  • Sabi Dibra
  • Vendlindja:
  •  
  • Mosha:
  • 36 Vjeç
BIOGRAFIA: Eagleye (Kiameti) është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo hip-hop. Eagleye aka Kiameti (Kiamet1) Sabi Dibra eshte nje repper i njohur Shqiptar nga Hasi. I lindur ne 1983 vjen nga nje familje muzikantash, babaj Ramazan Dibra eshte rapsod i njohur i kengeve me ciftelis edhe instrumentist i shume veglave muzikore tradicionale Shqiptare. Ka fillu karieren muzikore qe i vogel qe ne moshen 10 vjecare (1993), eshte mar me muzik popullore fillimisht edhe kenduar me grupin e ti familjar si familje muzikantes edhe nderpre...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Profili

Facebook

Instagrami

Zyrtar

Kanali

Youtube

Profili

Facebook

Shto profile

zyrtare


» Dërgo Një Këngë »

Me Pak Fjale
Carolina
Tingull Me Bass
Kam Nez
Hasi
Shqipe Mali


Artistë Të Ngjashëm:

Albboy

Mali G

AK

Krimineli

Rameka

G Bani

Eleminimi

DMC aka Babloki

JR

Rudi


Tags: Eagleye, Kiameti, Kiamet1, Sabi Dibra

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019