Kidda
Kidda
Kidda
 • Emri i vërtetë:
 • Mërgim Kida
 • Vendlindja:
 • Gävle
 • Jeton në
 • Suedi
 • Mosha:
 • 26 Vjeç
 • Ditëlindja:
 • 7 Gusht 1997
 • Horoskopi:
 • ♌ Luani
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Këndon kryesisht: hip-hop
Kidda është këngëtar dhe autor këngësh i njohur. Ka lindur në Gavle dhe është rritur në Malmö, talenti i ri i hip hopit quhet Mërgim Kida dhe në muzikë njihet thjesht si Kidda. Në disa intervista ai deklaroi se ai u rrit në një nga lagjet më të varfëra. Për të mos u shqetësuar me kriminalitetin e përditshëm, ai ishte shumë i interesuar në muzikë përveç boksit dhe futbollit. Që atëherë ka publikuar vazhdimisht këngë dhe video. Ai u bë i njohur me bashkëpunimin me S4MM të titulluar “Komedi” me mbi 4 milionë klikime, kurse top projekti i tij mbetet “A m’foli mu” me mbi 16 milionë klikime. Menaxheri i reperit Jetmir Agaj ka konfirmuar se shumë shpejt pritet lansimi i projekteve të reja pasi janë bërë të gjitha përgatitjet.

Më datë 23 Korrik 2016, Kidda publikon videoklipin "In My Zone".

Më datë 11 Nëntor 2016, Kidda publikon videoklipin "Right Here". Teksti u shkrua nga vetë Kidda.

Më datë 4 Shkurt 2017, Kidda publikon videoklipin "Like Dat".

Më datë 22 Qershor 2017, Dj A-Boom & Kidda publikojnë videoklipin "E Imja". Teksti u shkrua nga Dj A-Boom, Kidda.

Më datë 3 Nëntor 2017, Kidda publikon videoklipin "A M'foli Mu".

Më datë 22 Dhjetor 2016, Dj A-Boom publikon videoklipin "Badman Tune", në bashkëpunim me Akkurat, Kidda & Tanar.

Më datë 1 Shkurt 2018, Kidda & S4MM publikojnë videoklipin "Komedi".

Kidda ka njoftuar se më datë 13 Prill 2018 do publikojë videoklipin "Bye Bye".

Më datë 21 Prill 2018, Kidda publikon videoklipin "Bye Bye".

Më datë 19 Korrik 2018, Kidda publikon videoklipin "Flake", në bashkëpunim me Ermal Fejzullahu.

Më datë 10 Gusht 2018, Kidda & Obey publikojnë videoklipin "$Uper$Tars".

Më datë 16 Gusht 2018, Kidda publikon videoklipin "My Money".

Më datë 8 Nëntor 2018, Kidda publikon videoklipin "Sa Ke Ti". Teksti u shkrua nga vetë Kidda.

Më datë 28 Dhjetor 2018, Kidda publikon videoklipin "Mega".

Më datë 31 Mars 2019, Kidda publikon videoklipin "Jump On It". Tekstin e këngës e ka shkruar vet Kidda ndërsa për videon ka bashkëpunuar me Alban Selimajn.

Më datë 28 Qershor 2019, Kidda publikon videoklipin "Bella".

Më datë 6 Gusht 2019, Kidda publikon videoklipin "Coco". Teksti i këngës u shkrua nga Kidda & Ghulo. Videoklipi u prodhua nga kompania XL Films.

Më datë 26 Tetor 2019, Kidda publikon videoklipin "Zemra Ime".

Më datë 9 Janar 2020, Kidda publikon videoklipin "Qa Po Thu?".

Më datë 24 Prill 2020, Kidda publikon videoklipin "Loca".

Më datë 3 Korrik 2020, Kidda publikon videoklipin "Malli".

Më datë 27 Nëntor 2020, Kidda publikon videoklipin "Cataleya".

Më datë 13 Mars 2021, Kidda publikon videoklipin "Pale", në bashkëpunim me Dardan.

Më datë 5 Qershor 2021, Kidda & Capital T publikojnë videoklipin "Magji". Muzika e këngës u punua nga RZON.

Më datë 27 Nëntor 2021, Kidda publikon videoklipin "040/Dukat". Teksti i këngës u shkrua nga Kidda.

Më datë 21 Janar 2022, Sleiman, Lacrim & Kidda publikojnë videoklipin "Don Corleone".

Më datë 7 Maj 2022, Kidda publikon videoklipin "Habibti". Teksti i këngës u shkrua nga vetë Kidda.

Më datë 11 Korrik 2022, Kidda publikon videoklipin "Amelia". Teksti i këngës u shkrua nga vetë Kidda. Videoklipi u prodhua nga kompania Cinegr8.

Më datë 3 Gusht 2022, Kidda publikon videoklipin "Jumanji". Teksti i këngës u shkrua nga vetë Kidda. Videoklipi u prodhua nga kompania Cinegr8.

Më datë 6 Tetor 2022, Kidda publikon videoklipin "Low". Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga vetë Kidda. Videoklipi u prodhua nga kompania Cinegr8.

Më datë 18 Nëntor 2022, Xhensila & Kidda publikojnë videoklipin "Me Do". Kënga vjen e realizuar në bashkëpunim, ku Xhensila Myrtezaj, Kidda & Elgit Doda kanë realizuar bashkë muzikën, ndërsa për tekstin e kësaj kënge janë kujdesur Xhensila Myrtezaj, Kidda & Endrit Mumajesi. Videoklipi u prodhua nga kompania Fullmoon Production.

Më datë 15 Dhjetor 2022, Tayna & Kidda publikojnë videoklipin "Anaconda". Kënga vjen e realizuar në bashkëpunim, ku Tayna & Kidda kanë realizuar bashkë muzikën dhe tekstin e kësaj kënge. Videoklipi u prodhua nga Sekuencë, ndërsa produksioni audio u realizua nga Çelik Lipa.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »Komente 42