A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Kida
  • Origin:
  • Rahovec 
  • Residence:
  • Kosovë 
  • Age:
  • 21
  • Birthday:
  • 21 December 1997
  • Zodiac sign:
  • ♐ Shigjetari
Choose star rating

Rating:  4.5 / Votes cast:  6263
Music genres: Pop

Kida is a very famous singer. Këngëtarja Orhidea Latifi është pjesë e OnRecords dhe të gjithë e njohin si Kida. Ajo jeton në Prishtinë me prindërit e saj.

Më datë 11 Janar 2014, Kida publikon videoklipin "Murder". Muzika e këngës u punua nga Zzap And Chriss, teksti u shkrua nga Soulkid (Uki Latifi), ndërsa për orkestrimin u kujdes Zzap And Chriss. Kida u be fillimisht e njohur për publikun në performancën e saj në skenën e koncertit të DMX dhe videoklipi i "Murder" ka skena pikërisht nga ky koncert.

Më datë 27 Prill 2014, Kida publikon videoklipin "Rikthejm Na", në bashkëpunim me Mc Kresha. Muzika e këngës u punua nga Zzap And Chriss, teksti u shkrua nga BimBimma, Mc Kresha, ndërsa për orkestrimin u kujdes Zzap And Chriss. Videoklipi u prodhua nga Imagine Films. Me këtë këngë, Kida u paraqit në këto festivale: Zhurma Show 2014 (2014), Kosova Fest 2014 (2014), SVFM 2014 (2014).

Më datë 26 Korrik 2014, Kida publikon videoklipin "O'najr". Muzika e këngës u punua nga Zzap And Chriss, Era Istrefi, teksti u shkrua nga BimBimma, ndërsa për orkestrimin u kujdes Zzap And Chriss. Videoklipi u prodhua nga Imagine Films.

Më datë 29 Gusht 2014, BimBimma publikon videoklipin "Murder (Remake)", në bashkëpunim me Kida.

Më datë 22 Nëntor 2014, Kida publikon videoklipin "M'ke Rrejt". Muzika e këngës u punua nga Zzap And Chriss, teksti u shkrua nga BimBimma. Videoklipi u prodhua nga Imagine Films. Hite te njepasnjeshme brenda vitit 2014 qe dominuan renditjet ne faqen teksteshqip.com.

Më datë 21 Mars 2015, Kida publikon videoklipin "Boni Zo".

Më datë 3 Korrik 2015, Mozzik publikon videoklipin "Premtimet", në bashkëpunim me Kida. Muzika e këngës u punua nga Zzap And Chriss, teksti u shkrua nga vetë Mozzik, ndërsa për orkestrimin u kujdes Zzap And Chriss. Videoklipi u prodhua nga XL Films. Me këtë këngë, Mozzik u paraqit në këto festivale: Top Music Awards 2016 (2016), Zhurma Show 2015 (2015).

Më datë 5 Dhjetor 2015, Kida publikon videoklipin "S'ki Ide". Muzika e këngës u punua nga Zzap And Chriss, teksti u shkrua nga Getinjo, ndërsa për orkestrimin u kujdes Zzap And Chriss.

Më datë 26 Shkurt 2016, Kida publikon videoklipin "Mi Amore", në bashkëpunim me Ermal Fejzullahu. Muzika e këngës u punua nga Zzap And Chriss, teksti u shkrua nga Getinjo, Mozzik, ndërsa për orkestrimin u kujdes Zzap And Chriss.

Më datë 18 Maj 2016, Kida publikon videoklipin "Ja Kemi Nis". Muzika e këngës u punua nga Zzap And Chriss, ndërsa për orkestrimin u kujdes Zzap And Chriss. Me këtë këngë, Kida merr pjesë në Zhurma Show 2016 në vitin 2016. Në Top Music Awards 2016, Kida ka fituar çmimin "Artist to watch".

Më datë 20 Korrik 2016, Getinjo publikon videoklipin "Ku Je", në bashkëpunim me Kida.

Më datë 9 Nëntor 2016, Kida publikon videoklipin "Uh Baby", në bashkëpunim me Xhensila.

Më datë 8 Mars 2017, Kida publikon videoklipin "Andërr".

Më datë 19 Prill 2017, Kida publikon videoklipin "Prince Quick".

Më datë 16 Qershor 2017, Kida publikon videoklipin "Don't Say No More", në bashkëpunim me Hcue.

Më datë 10 Korrik 2017, Kida publikon videoklipin "Pe Du". Muzika e këngës u punua nga Zzap And Chriss, ndërsa për orkestrimin u kujdes Zzap And Chriss. Me këtë këngë, Kida merr pjesë në Zhurma Show 2017 në vitin 2017.

Më datë 11 Tetor 2017, Fero publikon videoklipin "Harroj", në bashkëpunim me Kida.

Më datë 23 Dhjetor 2017, Kida publikon videoklipin "Kce". Muzika e këngës u punua nga Zzap And Chriss, teksti u shkrua nga Fero, ndërsa për orkestrimin u kujdes Zzap And Chriss.

Më datë 15 Shkurt 2018, Kida publikon videoklipin "Ti".

Më datë 12 Maj 2018, Kida publikon videoklipin "Bileten". Muzika e këngës u punua nga Zzap And Chriss, teksti u shkrua nga Fuego, Kida e Zzap, ndërsa për orkestrimin u kujdes Zzap And Chriss. Videoklipi u prodhua nga Filmnation.

Më datë 11 Korrik 2018, Kida publikon videoklipin "Mas". Muzika e këngës u punua nga Zzap And Chriss, teksti u shkrua nga Fuego, Fero, ndërsa për orkestrimin u kujdes Zzap And Chriss. Videoklipi u prodhua nga Filmnation.

Më datë 17 Tetor 2018, Kida publikon videoklipin "Merri Krejt".

Më datë 30 Dhjetor 2018, Kida publikon videoklipin "Ka Je". Produksioni audio u realizua nga Zzap And Chriss.

Më datë 19 Maj 2019, Kida publikon videoklipin "Deja Vu", në bashkëpunim me Lyrical Son dhe kënga e tyre është ritmike e zhanrit RnB. Muzika është punuar nga K-Master, gjersa për vargjet e tekstit janë kujdesur Lyrical Son dhe Erno. “Deja Vu” vjen e vizualizuar edhe me një klip mjaft të veçantë dhe veror, në të cilin dyshja shfaqen mjaft me stil. Për anën vizuale është kujdesur regjisori Alban Selimaj.

Më datë 12 Qershor 2019, Kida publikon videoklipin "Tela", në bashkëpunim me Ermal Fejzullahun. Tekstin e këtij projekti e ka shkruar reperi BimBimma, kurse për videoklipin mjaft të veçantë të realizuar në Turqi, është përkujdesur Alban Selimaj.

» Edit Bio »

» Song Lyrics »

On Records

(Former label)

Instagram

Account

Twitter

Account

Add New

Official Profiles


More news about Kida »
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019