A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Kieda Budini

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  44
  • Vendlindja:
  • Tiranë 
  • Mosha:
  • 28 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Bricjapi ♑
BIOGRAFIA: Kieda Budini është një këngëtare e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop. Ka nisur te kendoje ne moshen 3 vjeçare neper festivalet e femijeve. Me pas vazhdoi shkollen e muzikes per flaut, mirpo kengetarja e ndjente qe nuk ishte e lidhur shume me kete instrument andaj vazhdoi studimet per kanto. Deri me tani ka nxjerre disa videoklipe dhe disa kenge te cilat kane qene pjesmarrese neper festivale te ndryshme. Nje nder kenget e saja me te suksesshme eshte kenga "007" e kenduar ne vitin 2011 e cila u be hit dhe u degjua...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare


Artistë Të Ngjashëm:

Saelma

Entela Zhula

Emmy

Ertila Koka

Nidora Gjyriqi

Lola Pink

Sheila Haxhiraj

Inna (Ina Kollçaku)

Juvi

Laura Nezha


Tags: Kieda Budini, Kieda, Keida, Keida Budini

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019