Më mbaj mend (për 1 muaj)


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3 / Votuan:  3
  • Vendlindja:
  •  
  • Jetojnë dhe veprojnë në :
  • U.S.A. 
BIOGRAFIA: Kiss është një grup këngëtarësh i huaj shumë i njohur. Kiss (more often styled as KISS) is an American hard rock band formed in New York City in January 1973 by Paul Stanley and Gene Simmons. Well known for its members' face paint and stage outfits, the group rose to prominence in the mid to late 1970s with their elaborate live performances, which featured fire breathing, blood spitting, smoking guitars, shooting rockets, levitating drum kits and pyrotechnics. Before arriving at their current lineup,...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Bon Jovi

Bon Iver

Maroon 5

Superchick

Backstreet Boys

Fray

Aventura

Evanescence

Kudai

Morandi

Tags: Kiss


Komente mbi këtë artist