Më mbaj mend (për 1 muaj)

Klajdi Musabelliu - Eja Eja Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  19

Nuk kemi video për këtë këngë.

Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Eja Eja" kënduar nga Klajdi Musabelliu.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.

Ky tekst është kërkuar 4 herë gjatë kësaj jave.

kërkesa
4

DËRGO TEKSTIN


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Basri Maloku - Eja Eja

Nje dit ne qytet un Rruges tuj KALU
Pash ni vajz te Bukur e kam Dashuru
Nje dit ne qytet un Rruges tuj KALU
Pash ni vajz te Bukur e kam Dashuru
Eja Eja un o I thash ZemRen Time ty ta dhash
N'shikim t'par un kur t'shikova Se ne TY u Dashurova
Eja Eja un o I thash ZemRen Time ty ta dhash
N'shikim t'par un kur t'shikova Se ne TY u Dashurova
Me at Bukiri ti me ke Trullu
Me beso moj Vajz sdi ka kesh tuj shku
Me at Bukiri ti me ke Trullu
Me beso moj Vajz sdi ka kesh tuj shku
Eja Eja un o I thash ZemRen Time ty ta dhash
N'shikim t'par un kur t'shikova Se ne TY u Dashurova
Eja Eja un o I thash ZemRen Time ty ta dhash
N'shikim t'par un kur t'shikova Se ne TY u Dashurova
Me Buzqeshjet tua n'Zemer mke LENDU
Ti me ata SY mu kur mke shiqu
Me Buzqeshjet tua n'Zemer mke LENDU
Ti me ata SY mu kur mke shiqu
Eja Eja un o I thash ZemRen Time ty ta dhash
N'shikim t'par un kur t'shikova Se ne TY u Dashurova
Eja Eja un o I thash ZemRen Time ty ta dhash
N'shikim t'par un kur t'shikova Se ne TY u Dashurova

Bekim Selami - Eja Eja

Ku je ti moj qe spo'm dukesh
Qe sa dit qe ste kam pa
A e din se'n zemren time
Ke ngjall prush e zjarr
Te kam prit me te takuar
Por ti afer sdon tme kesh
Po te them mendohu mire
Se pishman neser do te jesh

REF 2x:
Eja eja mos largo
se du afer ti tme kesh
Mos me ben gjithmon te vuaj
Por me be te rri tu qesh

A e din sa trandofila
Ti fala ty cdo her
Kush esht ai qe don tna ndaj
Kurr mos paft me sy pranver
Ksaj i thon zemer katile
Kur dy te ri don me i nda
Edhe njeher po te bej be
Mos me ler keshtu te qaj

Ref 2x:
Eja eja mos largo
Se du afer ti tme kesh
Mos me ben gjithmon te vuaj
Por me be te rri tu qesh

Butrint Imeri - Eja Eja

Nuk muj me dal prej vetes
un jam qiky qe jam
njejte kam me kan dhe neser
ma mire ti e pranon

Ti po m'don, ti po m'don, eja, eja, eja
po hala s'po kupton, eja, eja, eja
Un e di prej teje un nuk shoh tjeter
du me dit me ty a kam shanca neser
Eja eja, eja eja, une nuk du tjeter
eja eja, eja eja a kam shanca neser

REF.:
Oh na na na hajde ti me mu
un jom bo per ty e ti je bo per mu mu mu
Oh na na na hajde ti me mu
un jom bo per ty e ti je bo per mu

Pas teje nuk ka tjeter
kurkush nuk e kupton
ti sdo kurgjo prej meje
zemren ki me ma dhon

Ti po m'don, ti po m'don, eja, eja, eja
po hala s'po kupton, eja, eja, eja
Un e di prej teje un nuk shoh tjeter
du me dit me ty a kam shanca neser
Eja eja, eja eja, un nuk du tjeter
eja eja, eja eja a kam shanca neser

REF.:
Oh na na na hajde ti me mu
un jam bo per ty e ti je bo per mu mu mu
Oh na na na hajde ti me mu
un jam bo per ty e ti je bo per mu mu mu

Hajde afer, hajde prekëm
ty jam tu menu
nuk di pse po pret mo
hajde ti me mu... (ajaja)
Pse ton kohen dit e nat
un ty jam tu menu
nuk di pse po pret mo
hajde ti me mu... (ajaja)

REF.:
Oh na na na hajde ti me mu
un jam bo per ty e ti je bo per mu mu mu
Oh na na na hajde ti me mu
un jam bo per ty e ti je bo per mu mu mu

Më shumë këngë me këtë titull:


Publikimi: 01/12/2004Më Shumë Këngë Nga Klajdi Musabelliu:


Komente mbi këtë këngëKlajdi Musabelliu - Eja Eja
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Eja Eja".
3. Video është e këngës "Eja Eja", por nuk këndohet nga Klajdi Musabelliu.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.