TEKSTESHQIP

Klajdi Musabelliu
A Me Do A Me Genjen
Lyrics

A me do, a me genjen

Ti flutur ndali vec pak me degjo
po te lutem, me trego
ti vec me thuaj me do a sme do
zemres sime i thuaj po

(Nje fjale pres)
(kerkoj nga ty dhe vec nje fjale)
(te verteten)

(refreni)
Cdo nate qe kalon
vjen dhe enderren ma trazon
sa dhe gjumi nuk me qeteson
diten shfaqesh ti
e ngacmohem perseri
jo mos luaj me ndjenjat tani

Here me iken, here me vjen
me pelqen dhe sme pelqen
here me sheh dhe here me

A me do, a me genjen

Ti flutur ndali vec pak me degjo
po te lutem, me trego
ti vec me thuaj me do a sme do
zemres sime i thuaj po

(Nje fjale pres)
(kerkoj nga ty dhe vec nje fjale)
(te verteten)

(refreni)
Cdo nate qe kalon
vjen dhe enderren ma trazon
sa dhe gjumi nuk me qeteson
diten shfaqesh ti
e ngacmohem perseri
jo mos luaj me ndjenjat tani

Jo, jo, jo, jo, jo
jo mos luaj
ti me thuaj
tani

(2x)
Cdo nate qe kalon (jo mos luaj)
vjen dhe enderren ma trazon (ti me thuaj)
sa dhe gjumi nuk me qeteson (tani)
diten shfaqesh ti (jo mos luaj)
e ngacmohem perseri (ti me thuaj)
jo mos luaj me ndjenjat tani (tani)