Më mbaj mend (për 1 muaj)

Klaudio Findiku

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3
 • Vendlindja:
 •  
 • Jeton dhe vepron në :
 • Itali 
 • Mosha:
 • 25 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Gaforrja ♋
BIOGRAFIA: Klaudio Findiku është një poet. Lindi më 16 korrik 1995, shkollën fillore e kreu në Shijak, në qytetin e tij të banimit. Klaudio u angazhua në jetën shoqërore dhe kulturore në Shijak sidomos në fushën e muzikës ku nga viti 2004-2008 ai ndjek kurse për muzikën me prof. Niko Deda. Që nga 14 korriku i 2009 ai jeton e punon në Itali në qytezën e Arcos në Trentino, Alto Adige. Në vitin 2012 mbaron studimet në hoteleri turizëm; në vitin 2013 specializohet në kuzhinën mesdhetare; nga ...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Instagrami

Zyrtar

Komente

Asnjë Koment  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo një thënie »

» Dërgo një poezi »

Autorë Të Ngjashëm:

Leonard Mrishaj

Samed Hoxhaj

Mario Gjonaj

Klevis Maliqi

Serael

Romario Xhaferri

Besart Ramiz Tafaj

Perparim Blakaj

Leonard Shala

Mahir Ademi

Tags: Klaudio Findiku


Komente mbi këtë artist