Klea Cutra
Klea Cutra
Klea Cutra
  • Vendlindja:
  • Dibër E Madhe Maqedoni E Veriut
  • Jeton dhe vepron në :
  • Maqedoni E Veriut Maqedoni E Veriut
  • Mosha:
  • 18 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 29 Dhjetor 2004
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♑ Bricjapi
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Këndon kryesisht: për fëmijë/junior
Klea Cutra është këngëtare e njohur. Klea është këngëtare, kitariste, ish-nxënëse e Liceut Artistik “Jordan Misja” në Tiranë. Daljen e parë skenike e ka patur në moshën 4 vjeçare. Pjesëmarrëse në shumë festivale për fëmijë në qytetin e saj.
Konkurrente në “Gjeniu i Vogël 5”, finaliste në The Voice Kids of Albania në vitet 2017-2018; Gjysmëfinaliste ne Swiss Voice Tour 2022. Muzika është një talent i trashëguar në familjen e saj. Babai i saj është një kitarrist profesionist, po ashtu dhe daja është një kompozitor i njohur. Që prej moshës 11 vjeç ajo ka luajtur në piano, ndërsa prej një viti luan dhe në kitarë dhe ka qenë gjithashtu pjesë e disa aktiviteteve muzikore. Flet mirë turqisht, anglisht dhe luan basketboll e futboll. Klea ëndërron të bëhet këngëtare dhe aktore.

Në vitin 2013, Klea Cutra merr pjesë në Gjeniu I Vogel 5.

Në Nëntor 2014, Klea Çutra merr pjesë në Bilbilat E Korabit 2014 me këngën "Ditëlindja".

Në vitin 2018, Klea Cutra merr pjesë në Voice Kids Albania.

Në Nëntor 2022, Klea Chutra merr pjesë në Kënga Magjike 2022 me këngën "Për Fajin Tënd".

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »Pjesëmarrja Në Festivale:


Komente 0