Klea Dina
Klea Dina

{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


  • Vendlindja:
  •  Kosovë
  • Jeton dhe vepron në :
  • Kosovë Kosovë

Biografia

BIOGRAFIA: Klea Dina është një këngëtare dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop. Klea Dina është nxënëse në shkollën e muzikës “Halil Kasapolli” dhe pjesë e korit të qytetit të Pejës “Siparantum Choir”. Ka garuar në shumë festivale në vend dhe më gjerë si: Kosovë, Shqipëri, Maqedoni e Veriut, Mal i Zi, Itali, Belgjikë, Gjermani etj., ku është vlerësuar me çmime. Ndër pjesëmarrjet më të rëndësishme rendit: talent show “Lshoja Zanin”, “Grand Prix Rising Stars International” “Grand Prix Online Rumania Festival”, “Preparing Stars...

>> Lexo gjithë biografinë >>
Lidhje» Dërgo Një Këngë »


Komente 0