Më mbaj mend (për 1 muaj)

Klement Marku

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1
BIOGRAFIA: Klement Marku është një këngëtar dhe autor këngësh i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo e lehtë. AUTOBIOGRAFI: Në një Festival që u bë në Elbasan kur isha në shkollën e mesme unë paraqita një kompozim, i thjeshtë. Në atë komision ishte Ferdinand Deda, Alfons Balliçi, stafi drejtues i Festivalit të këngës në Elbasan dhe ky kompozim i imi u aprovua. Kështu fitova besimin se unë mund ti futem rrugës së krijimit, kompozimit. Ishte sadisfaksion i parë. Pra kjo tregoi se kisha predispozicion dhe kjo më krijoi bindjen se mund të konkurroja në A...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Pellumb Elmazi

Gani Miftari

Artur Dhamo

Urim Koshi

Hilmi Obertinca

Viktor Tahiraj

Nevruz Yzeiri

Telemak Papapano

Zihni Berati

Adhurim Demiri

Tags: Klement Marku


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet