TEKSTESHQIP

Klevi ABG's
Ajo 2
Lyrics
(Feat. Koli)

ME DESHIREN E ZOTIT
MAMI T'BONI T'BUKUR
KALIMI KOHES TY T'BONI SI KUKULL
MOSHA QE KE, T'BONI ME PERVOJ
MSOVE SI ME THY ZEMRA
GATI TA ZBATOJ

Koli
TI JE MSU ME THY NDJENJA
NDJENJA T'SINQERTA
E TASH QE T'NJOHEN KREJT
DOLI E VERTETA
E KUR KALON N'RRUG KREJT
TA BOJN ME GISHT
SHIF KJO FEMRA UL SHIF
SI U KATANDIS

SHKON VJEN PARSI E JOTJA
I DO ÇA GJEN ME LLAFET E KOTA
TI S'KE 2 FTYRA
PO TI JE N'FORM GLOBI
NUK DI ME VENDOS SE
KSHU T'BONI ZOTI

Koli
ZDEL DOT PREJ SHPIJE
SE ZOTI KSHU GJYKOJ
E UN ME VLLAIN TEM SHIF
SI T'VUM N'LOJ
FTYRA JOTE BUKUR
SHUM NDJENJA I SHKATRROJ
ÇA NDODHI ?
SI NDODHI ?
SHUM TJERA I HARROJM

AJO HË
VJEN TEK MU E TEK TJETRI SHKON PRAP
AJO HË
VETEM DO LEK, S'DI ME U NAL
AJO HË
VJEN TEK MU E TEK TJETRI SHKON PRAP
AJO HË
VETEM DO LEK, S'DI ME U NAL

M'DOJE PER VETI
PO KURR SE ARRITE
DO VLLAIN TEM
DHE KURRGJO N'DRIT S'QITE
TY T'NDRRON FTYRA
SA HER T'NDRRON MOTI
SHKON DHE VJEN SI
TOP PINPONGI

ME BESIMIN E POLOT
E HALLAKAT SI TOP
ME NDJENJA T'PASTRA
DHE JA FUT KOT
PERFITON NGA RASTI
E KUJTON SE JA HODHE
SHKON ME VLLAIN TIM T'THEM
BOLL SE NA LODHE

Koli
NA LODHE ME LLAFET E KOTA
BESIM S'KA, BESIMIN TA HODHA
TI S'MERITON PO TI DO MALLKU
JE FEMER N'FORM DJALLI
TI NUK BON PER MU

KISHA MENIME PER TY
PO JO ME BO LOJNA
KAM URREJTJE ME TY
KOT PO TA THOJA
PLANET I BONE
PO PLANET U PRISHEN
T'RADHTI BOJ ME TJERT E
JO ME KLEVI DISHEN

AJO HË
VJEN TEK MU E TEK TJETRI SHKON PRAP
AJO HË
VETEM DO LEK, S'DI ME U NAL
AJO HË
VJEN TEK MU E TEK TJETRI SHKON PRAP
AJO HË
VETEM DO LEK, S'DI ME U NAL

AJO HË
NUK KA NJERI QE TA NDALI
AJO HË
PO THY ZEMRAT E Ç'DO DJALI

DËRGOI: