Më mbaj mend (për 1 muaj)

Klinsman Llazani

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  14
  • Vendlindja:
  • Shkoder 
  • Mosha:
  • 25 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Shigjetari ♐
BIOGRAFIA: Klinsman Llazani është një këngëtar dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore shkodrane. Ai shihet si pasues i kengetareve te njohur te muzikes shkodrane si Shyqyri Alushi, Bik Ndoja, Xhevdet Hafizi, Bujar Qamili. Ai eshte pasionant shume i kenges se vendlindjes se tij. Ne repertorin e tij ka me shume se 220 kenge shkodrane dhe 450 kenge ne teresi duke perfshire ketu kenge te shqiperise se mesme, jugut dhe kosovare. Studion ne Universitetin "Luigj Gurakuqi" Shkoder ne degen Pedagogji Muzikore. Luan ne disa instrumenta. Ne skene ai es...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Kanali

Youtube

Komente

Asnjë Koment

    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Tags: Klinsman Llazani

Komente 0