Klodiana Vata
Klodiana Vata

{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


  • Vendlindja:
  • Shkodër Shqipëri
  • Mosha:
  • 20 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 14 Gusht 2002
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♌ Luani

Biografia

BIOGRAFIA: Klodiana Vata është një këngëtare e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop dhe popullore shkodrane. Klodiana Vata, ka nisur të këndojë që në moshën 6 vjeçare. Ka marrë pjesë në shumë kompeticione brenda dhe jashtë vendit. Njëri prej tyre është pjesëmarrja në “Les Voix De la Scene” në Lion të Francës ku fiton çmimin e parë dhe një bursë në shkollën e muzikës Aicom me drejtues Pierre Yves Duchesne (trajner i Lara Fabian). Klodiana Vata jeton ne Shkoder dhe ka qene pjesmarese ne shume evenimente muzikore. Me shume ka qene e perkrahur nga mami dhe ...

>> Lexo gjithë biografinë >>
Lidhje
Komente 4