Më mbaj mend (për 1 muaj)

Kobra aka Helmusi - Ritem Poezi Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  5

Kobra
....................
E bona 1 hap mbi dhe tu menu kur ka mem ngre
Edhe mu si plot mi nshu nvend dikujt tjeter per me le
Se sot kom ngje mu nal goja te 50-ta
Per qudi sa kisha rrnu ti kisha pas 2 jeta
Nalu stop njeri jeton ne ket bot veq 1 her
Tane per trallin kan me fol edhe shpesh her
Se nket bot jetojn plot njerz po trallt kan egzistu
E nese nzemer ti e nin at'her ngojem mu
Mu pas kon qe mnin kejt bota e kisha thot 1 shtos
Viti ri vjen si per tvarfurin si per ty o bos
Mandej e sjellja vjen ka tsillesh se qysh sjellesh
Menon qe vjedhesh e perdredhesh me pun t'hallikit meresh
E derdhesh tu kesh kur e she dikon tu kajt
Kejt boten tu shajt faj ka bota qe 1 budall si ti tu majt
Tu ngajt vrap hehehe i musht frym
Se njeri zbon me sha qata qe e pshtyn se lipin
I ngim me njerz e njerzt ngit me shtet
Un skisha thon vet po zonin po thrret buxhet ska haj me det
Kejt shtir kurgjo let une hec prap e po shkruj sikur poet
1 rim ndor tjetren n'sy e tjetren n'flet
Tuj pi kafe ni lokal e tuj pa qindra vet
Tu hec kryt perpjet kejt gropa
Se fajet i kan tmajt qe thojn jem te EVROPA
E do po kritikojn thojn kqyri laperat
Qe pot bin thmija shpull a mas ti kan msu reperat
Jo gabim e ki defenicion i pasakt o plak
Bile na qata reperat nuk po dalim cullak
E un qona prej lokalit ja lshojn venin qati balit
Se der parzit ke tu thon kqyrja teshat e xhona qati zdralit
Ndegjuset nvesh ket bit nflesh
Kerset 1 allti e vran turtin 1 hunlesh
Policia un skesh ndaq i lir am kesh kuku kejt si n'banglladesh
I habitun shkoj te shpija i laj syt e bi ngjum i msheli syt
Per ket popull tu u lut hiq kurkush mo mos mu myt
Tnesrit qona nmengjes veq qa ka tre
Kuku sod ma zi se dje jon rre jon myt jon pre
Dal ndritar e mar aparatin e po boj plot foto
Plot kazinu njerzt tu lujt po kurkujt hiq si rra lloto
Qa i thojn ksaj fati njerzve ndur t'hajnis
Ma rendsi kerret e mira se jeta e rinis
Osht demokracia kjo a e kupton demokracia
Ajo osht si digitron se len mu perqa shpin
E ktu fjala e shoqnins a menon qe osht e lir
Mos mendo qe osht qashtu midis d'ballit d'bohet bir
A bohet mir nuk e di e dhezi mikrofonin
Spo kom zo mo mu shtjerr
....................

Ref; 1
....................
Un kisha desht me pa kisha desht me dit vetem vetem 1 dverrtet
Athu ku pushojn kta shpirta atje ntjetren jet skisha desht me pa
Skisha desh me prit skisha desht mu rrit kurkush ma ktu ne krim
E di qe jeta jeme doket ma zi se 1 film
....................

Ky tekst u dërgua nga  GazmendPublikimi: 14/10/2011


Më Shumë Këngë Nga Kobra aka Helmusi:


Komente 0


Kobra aka Helmusi - Ritem Poezi
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Ritem Poezi".
3. Video është e këngës "Ritem Poezi", por nuk këndohet nga Kobra aka Helmusi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.