A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Koçi Petriti

Choose star rating

Rating:  4.1 / Votes cast:  17
(1941-2014)  
  • Origin:
  • Sovjan (Korçë) 
BIOGRAFIA: Koçi Petriti is a popular writer and songwriter. Koçi Petriti kreu shkollën fillore e të mesme në Korçë. Pas një periudhe të shkurtër pune si arsimtar, fitoi të drejtën e studimit në Fakultetin e Historisë dhe Filologjisë në Universitetin e Tiranës, ku u diplomua (1967) për gjuhë dhe letërsi. Me mbarimin e fakultetit, pasi kreu sherbimin ushtarak 2-vjecar, u emërua arsimtar në Librazhd. Më 1990 emërohet në departamentin e talenteve të reja pranë Lidhjes së Shkrimtarëve dhe Artistëve të Shqipëri...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Add Official

Social Accounts

» Add A Poem »

» Add A Poem »

Song Lyrics

Loading... Please wait
See More


Related Artists:

Hiqmet Meçaj

Xhevahir Cirongu

Jorgo Telo

Vasil Tabaku

Vath Koreshi

Ndoc Papleka

Isuf Luzaj

Mihal Gjergji

Fatmir Terziu

Kasem Trebeshina


Tags: Koci Petriti

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019