Më mbaj mend (për 1 muaj)

KOG
  • Vendlindja:
  • Gjilan 
  • Mosha:
  • 33 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 31 Tetor 1986
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♏ Akrepi
Nuk ka akoma asnjë votë

Këndon kryesisht: hip-hop

KOG është këngëtar. Kenani me nofkën KOG ka jetuar tre vjet në lagjën «Dheu Bardh». Pastaj familja e tij e mori rrugën për gurbët, në zemër të evropës, në zvicër. Aty Kenani është adaptuar shpejt dhe e mësoi gjuhën gjermane. Kenani e perfundoi shkollën fillore dhe maturen me drejtim të informatikës.

Sot Kenani punon si specialist i informatikës dhe zhvillon programe për disa firma te njohure në zvicër. Kenani ka studijuar në faktuletin teknik në Lucern.

14 vjeç, Kenani ka filluar të shkruan tekste. Kur ishte 15 vjeç, ka inçizuar këngën e tij të parë, e cila mban titullin «Kings of Gjilan». Kështu i mbetë emri KOG. Mirpo Kenani dëshiroi që nga fillimi ta komponoj muzikën sipas qejfit të tij, kështu që vendosi të ndërtoje një studio. Sot kompanija KOG RECORDS numëron tre Studio.

Më datë 10 Shtator 2010, Kog publikon videoklipin "Kush Dominon", në bashkëpunim me Strongi & Kook.1.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Komente

Asnjë Koment

Anëtar i labelit

Double G Army


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet