Më mbaj mend (për 1 muaj)

Koha - Mall Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Peshë e maleve më rendonë
Mallin tim e mas me gurrë
Si flamuri kur valonë
Rrug't e mija s'nalen kurr

Andrrat kurr si shoh n'mërgim
Lot e gaz tek pragu im
Atje veq zemra më flet
Ndihem plot dhe kur jam vet

Mos më thuaj mos më thuaj
N'tokën teme jam i huj
Mos më thuaj mos më thuaj
N'tokën teme jam i huj

Sikur f'mi ditës i qeshem
Kur ta marr atë rrugë të gjat
Nuk ni gjum as nuk ni lodhje
Gjer sa t'shkeli në timin pragë

Ti rrugicë e fëminisë
Asnjëher që nuk u lodha
Në cdo mbramje dhe agim
Fort më mund kët mallin tim

Mos më thuaj mos më thuaj
N'tokën teme jam i huj
Mos më thuaj mos më thuaj
N'tokën teme jam i huj

Mos më thuaj mos më thuaj
N'tokën teme jam i huj
Mos më thuaj mos më thuaj
N'tokën teme jam i huj
Koha
Publikimi: 02/07/2021
Muzika: Koha
Orkestrimi: Koha
Video Produksioni: Video Art
Audio: Artan Elshani
Teksti: Zyrafete Manaj
Projekti I Përkrahur Nga Komuna E SuharekësKoha - Mall
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Mall".
3. Video është e këngës "Mall", por nuk këndohet nga Koha.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Koha:


Komente 0