Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Kol Susaj

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3.2 / Votuan:  5
 • Vendlindja:
 • Lekbibaj 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Shqipëri 
 • Mosha:
 • 68 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Akrepi ♏
BIOGRAFIA: Kol Susaj është një autor këngësh i njohur. Shumë prej krijimeve të tij pandehen për këngë popullore. Në fakt janë këngë të këtij 60-vjeçari flokëbardhë, diplomuar në Tiranë në vitin e largët ‘75. E keni dëgjuar këngën “Shqipëri, o nëna ime”? Me siguri që e keni dëgjuar dhjetëra herë në jetë, por ndoshta e keni menduar si krijim popullor dhe kurrë nuk ju ka shkuar mendja kush e ka kompozuar. Ai quhet Kolë Susaj. Dhe jo vetëm “Shqipëria...” por edhe disa nga këngët e tjera të tij janë kthye...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

Artistë Të Ngjashëm:

Naim Gjoshi

Gazmend Mullahi

Zaho Balili

Zef Coba

Kastriot Gjini

Enver Shëngjergji

Riza Dolaku

Gjon Gjevelekaj

Izet Kallaba

Vladimir Kotani

Tags: Kol Susaj, Kolë Susaj


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet