Kolë Oroshi

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.1 / Votuan:  27
  • Jeton dhe vepron në :
  • Sh.B.A. 
BIOGRAFIA: Kolë Oroshi është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore moderne. Muzika si profesioni më aktual në Kosovë dhe rajon, vazhdon të sjellë në pah çdo ditë këngëtar dhe talent të mëdhenj të kësaj fushe. Njëri nga të rinjtë i cili arriti të shënon suksese të vazhdueshme që nga dalja e parë para publikut, është padyshim këngëtari Kolë Oroshi, i cili jeton në Zvicër. Ky talent ndonëse është rritur larg vendlindjes, dhe veprimtarinë e tij muzikore e ka zhvilluar kryesisht në Evropë dhe Amerikë, ai prapë se prapë është ...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Instagrami

Zyrtar

Shto profile

zyrtareS'kan Qka Me Na Ba (Kosovarja) (2014)

Shpejt Festive / Forca E Fatit (2013)

Eja Prap Tek Unë (2012)


Këngët:

» Dërgo Një Këngë »

Pa Nanen
Je Gjysem Njeri
Kodi I Nderit
Ama Ama
Perhajer Dasma
Du Du
Tirana Prishtina Shkupi
Fale
Sherbeti I Bakllaves
Thashethemet


Artistë Të Ngjashëm:

Murat Gjoniku

Andi Mezini

Sead Asllani

Sokol Koçi

Granit Hyseni

Fatmir Elezi

Duchi

Ali Gërguri

Meti (Muhamet Berbatovci)

Shkelqim Kola


Tags: Kole Oroshi, Quki

Krijo Një Kartolinë