A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Kur Vjen Pranvera

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1
  • Vendlindja:
  •  
BIOGRAFIA: Kur Vjen Pranvera është një festival muzikor e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo e lehtë. Koncertet e Pranverës filluan në vitin 1985. Ishte gjithmonë vetëm një natë, votohej nga dëgjuesit e shikuesit dhe, mbas disa ditësh shpallej në radio-televizion kënga fituese. Nuk kishte çmime të dyta e të treta. Për çudi, koncerti u titullua "Kur vjen pranvera", kur të njëjtin titull kishte pasur kënga fituese e Festivalit të 11-të, aq të kritikuar, të dënuar e të ndaluar. Festivali Kur vjen pranvera ose siç njihet edhe si Koncerti i pranverës,...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare


Artistë Të Ngjashëm:

Mikrofoni I Artë

Top Music Awards

Musical-Fest

Shkodra Fest

Kenga Ime

Netët E Klipit Shqiptar

Festivale Për Fëmijë

Videofesti

Polifest

Albanian Star


Tags: Koncerti Pranveres, Kur Vjen Pranvera, Festivali, Rtsh

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019