Më mbaj mend (për 1 muaj)

Korab Jetishi - E Tregove Veten Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  12

Më në fund unë po e di,
përse u ndam unë dhe ti
kush më shumë kët e deshi
isha unë apo tjetri.
Gjithë e din dhe këte mos e fshehë
se tani karin tim e ke
un e pranoj që s`ësht e lehtë
nëse kur të shoh nuk do jesh vetë.

Ishte dëshira jote
nga unë që të ndahesh sonte
mos fol asgjë më tepër se e tregove vetën. [ 2x ]

Nuk e di kjo si ndodhi
por e di kush është fajtori
ajo qka të ka mbetur
është një zemër e tretur.
Gjithë e din dhe këte mos e fshehë
se tani një tjetër e ke
une pranoj që sësht e lehtë
nëse kur të shohë nuk do jesh vetë.

Ishte dëshira jote
nga unë që të ndahesh sonte
mos fol asgjë më tepër se e tregove veten. [ 2x ]


Ky tekst u dërgua nga  chamma


Nuk kemi video për këtë këngë.


Korab Jetishi
Publikimi: 23/04/2007
Festivali: VFM 2007
Muzika: Ilir Tolaj
Teksti: Arsim Bunjaku
Orkestrimi: Ilir Tolaj


Korab Jetishi - E Tregove Veten
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "E Tregove Veten".
3. Video është e këngës "E Tregove Veten", por nuk këndohet nga Korab Jetishi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Korab Jetishi:


Komente 0