TEKSTESHQIP

Korab Shaqiri
Zemra E Saj
Lyrics

Kam trokitur n'zemren tende
Qe t'jetoj aty une pergjithmone
Per dy sy qe qdo nate enderrojne
Se dashurise veq dashuria i mungon
Me e bukur se sa heshtja
Eshte ajo kur thua nje t'vertete
E verteta asnjehere s'bertet
Se dashurise veq dashuria i jep jete

Melodi te bukur
kendon zemra e saj
N'labirinte t'zemres
te ndiej ne qdo skaj
Asnje gje e kesaj bote
nuk me ngroh si dora jote
Dashuri se ciles don qdo kush t'i ngjaj

Pyete zemren qfare ka brenda
eshte nje diell i vogel qe ndriqon
Per dy sy qe qdo nate enderrojne
Se dashurise veq dashuria i mungon

Melodi te bukur
kendon zemra e saj
N'labirinte t'zemres
te ndiej ne qdo skaj
Asnje gje e kesaj bote
nuk me ngroh si dora jote
Dashuri se ciles don qdo kush t'i ngjaj

DËRGOI:
INFO
Vijën melodike dhe okestracionin e krijoi vetë artisti, teksa autorë të tekstit janë Korab Shaqiri & Ilir Shaqiri.