TEKSTESHQIP

Korab Shaqiri
Dashni Ku Je
Lyrics
(Feat. Lori)

Krejt t’i dhash dashni ku je
Si dikur dashnin’ ma kthe
Vetëm ty të dua pranë
Se jetë pa ty nuk kam

A e din a e din a e din o zemer
Se po vuj për ty
Se në gotën e mërzisë
Ka lot’ e dashni

Njejt e kam unë, njejt e kam unë
Njejt po vuj edhe unë si ti
Se dashnin’ e kupton veç një dashni

Krejt t’i dhash dashni ku je
Si dikur dashnin’ ma kthe
Vetëm ty të dua pranë
Se jetë pa ty nuk kam

Sa e bukur, sa e bukur
Kur e thua nji t’vërtetë
Se dashnis’ veç dashnia
I jep jetë

Pyete zemrën, pyete zemrën
Pyete zemrën çka e mundon
Se dashnis’ veç dashnia
I mungon
INFO
Është për tu duartrokitur fakti që materiali muzikor prezantohet në ekranet tona i punuar në sferën vizuale me anë të një klipi muzikor, produksionin e të cilit e përgatiti Liridon Qorraj. Ky videoklip u publikua më 10 Qershor 2023. Tekstin, okestracionin dhe produksionin audio e kreu vetë artisti.