Më mbaj mend (për 1 muaj)

Korgelt

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2
BIOGRAFIA: Korgelt është një grup artistësh i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop. Në vitin 2015, Elton Çaça themeloi grupin Korgelt dhe regjistroi albumin e parë "Don't Hesitate (Mos hezito)". Orientimi i tij muzikor lidhet me përvojat e tij të ndryshme. Një përzierje delikate e downtempo, trip hop, muzikë lounge, folk dhe pop. Është me të gjitha këto ndikime që ai e ka thurur tingujt aq tipike për këtë vepër të parë. "Mos hezitoni" është një vepër popullore dhe eksperimentale, e kryer dhe sublimuar nga zërat, aq sensualë dhe ...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Lider i grupit

Elton Çaça

Profili

Facebook

Komente

Asnjë KomentDon't Hesitate (2018)


    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Grupi Mister

Bulza

Plisat

Tracks Band

Exception

Revolt Klan

Hana Band

Natyral

The Dreams

Marigona

Tags: Korgelt, Elton Çaça, Elton Caca


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet