Më mbaj mend (për 1 muaj)

Kozeta Zavalani

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  10
  • Vendlindja:
  • Korçë 
  • Mosha:
  • 62 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Peshqit ♓
BIOGRAFIA: Kozeta Zavalani është një shkrimtare e njohur. Kozeta Zavalani - autore, poete, gazetare e shkrimtare. Zgjedhur një nga 26 gratë e shquara në botë. Mban titullin Ambasadore për Paqen. Kozeta Zavalani lindi në qytetin e Korçës në 8 mars 1958. U diplomua në Fakultetin Ekonomik në Universitetin e Tiranës me 1982 dhe në vitin 1985 është specializuar për gazetari. Qysh nga viti 1992 puna e saj është përqendruar në gazetari. Është e martuar me mjekun Gjergj Zavalani dhe kanë dy fëmijë, Mend Zava...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Poezi »

Autorë Të Ngjashëm:

Sabrie Selimaj

Natasha Limaj

Xheva Salihaj

Aferdita Beçiri

Makfire Canolli

Ermira Jusufi

Lediana Kapaj

Anita Hoxha

Arsejda Gjyli

Manjola Brahaj

Tags: Kozeta Zavalani


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet