Më mbaj mend (për 1 muaj)


Kjo këngë nuk ka videoklip.

Kozma Dushi - Kenga E Zemres

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Kenga E Zemres".
3. Video është e këngës "Kenga E Zemres", por nuk këndohet nga Kozma Dushi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Kozma Dushi - Kenga E Zemres  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Pjesëmarrëse në

Festivali i 22-të në RTSH

Komente

Asnjë Koment

01/12/1983

1983-11-30T23:00:00+00:00Përpara meje jeta pafund
Hapet e gjërë det dallgëshum'
Fjalë pas fjale, notë pas note,
Zjarrin e zemrës asaj ia fal.

Si rrjedhin ujërat nga lart në det,
Si e ngroh dielli tokën e vet',
Ashtu dhe kënga zemrën sot ma nget.

Për lulen që çel, çdo ditë që agon,
Për çdo fllad të dashurisë.
Një foshnje që qesh, një plak që gëzon
Un' këndoj.

Për yllin që ndrit dhe tok na bashkon
Për k'të fllad që sjell liria
Për vendin krenar, ku jetën jetojmë
Unë këndoj.

Pulsin e tokës zemra m'a ndjen
Çdo plis i saj mua më njeh,
I saj un' isha, i sajun' mbeta,
Burimin këngës aty ia gjej.

Si rrjedhin ujërat nga lart në det,
Si e ngroh dielli tokën e vet',
Ashtu dhe kënga zemrën sot ma nget.

Për lulen që çel, çdo ditë që agon,
Për çdo fjalë të dashurisë.
Një foshnje që qesh, një plak që gëzon
Un' këndoj.

Muzika Agim Prodani, Teksti Betim Muço
Kënduar në Festivalin e 22-të të Këngës në RTVSH, Dhjetor 1983.


Më Shumë Këngë Nga Kozma Dushi:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet