Më mbaj mend (për 1 muaj)

Kozma Dushi - Atyre Që Merituan Dashurinë Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  41

Po të kishte dashuria një mijë sy
Po të kishte mijëra duar
Të gjitha lulet dhe aromat ti kishte
Gjithë botën me ngjyra ta stoliste

Një mijë jetë po të kishte dashuria
Të vdiste e të ringjallej
Një refren e pak shpresë të krijonte
Dhe më shumë dashuri të na ngrohte.

Refreni (2 herë)
Të gjitha jetët, për ju do ti fal
Për ju, që i dhatë sy, i dhatë duar
Për ju, që e puthët, e ringjallët
Për ju, si një ëndërr kushtuat (e afruat)

Po të kishte dashuria një mijë sy
Po të kishte një mijë duar
Të gjitha lulet dhe aromat ti kishte
Gjithë botën me ngjyra ta stoliste

Një mijë jetë po të kishte dashuria
Të vdiste e të ringjallej
Një refren dhe pak shpresë të krijonte
Dhe më shumë dashuri të na ngrohte.

Refreni (2 herë)


Ky tekst u dërgua nga  iviboy2001Kozma Dushi
Publikimi: 01/12/1990
Festivali: Festivali i 29-të në RTSH
Muzika: Agim Rrëza
Teksti: Gazmend Kapllani


Kozma Dushi - Atyre Që Merituan Dashurinë
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Atyre Që Merituan Dashurinë".
3. Video është e këngës "Atyre Që Merituan Dashurinë", por nuk këndohet nga Kozma Dushi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Kozma Dushi:


Komente 0