Më mbaj mend (për 1 muaj)

Krenar Krasniqi - Nje Lamtumire Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Nje Lamtumire" kënduar nga Krenar Krasniqi.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.

Ky tekst është kërkuar 3 herë gjatë kësaj jave.

kërkesa
3

DËRGO TEKSTIN


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Haki Halimi - Nje Lamtumire

Per ty do pi,per do qaj
per ty do vdes edhe pse skam faj
se me ty larg,une e di jetoj shume pak
Nje lamtumire,nje perqafim,
asgje me teper s'doja shpirti im
Se me ty larg une e di jetoj shume pak

prap tek une te gjeta zemer
a e din se mke mungu, zemer
ku je te lurem vetem pak te shikoj

me vendin tim sot e flet hana
kisha shku po me dhimbset nana
ma emrin tend ta them e di sguxoj

Me shpirt u fala, pishman su bana
qani tupana se lumturin ma nuk e kam

[ Ref ]
Per ty do pi, per ty do qaj
per ty do vdes edhe pse skam faj
se me ty larg une e di jetoj shume pak
nje lamtumire, nje perqafim
asgje me teper sdoja shpirti im
se me ty larg une e di jetoj shume pak

Une per ty kam harru veten
kam mendu se do te kem gjithe jeten
me thuaj ti si te jetoj se me nuk e di

Ne vendin tim sot e flet hana
kisha shku po me dhimbset nana
ma emrin tend ta them e di sguxoj

Me shpirt u fala pishman su bana
qani tupanat se lumturine ma nuk e kam

Fidan Ahmeti - Nje Lamtumire

[REF.:]
Per ty do pi,per ty do qaj
per ty do vdes edhe pse skam faj
se me ty larg,un e di jetoj shume pak
Nje lamtumir, nje perqafim,
asgje me teper s'doja shpirti im
se me ty larg un e di jetoj shume pak

Prap tek un te gjeta sot zemer
a e din se mke mungu, teper
ku je te lutem vetem pak te te shikoj

me vendin tim sot e flet hana
kisha shku po me dhimbset nana
ma emrin tend ta them e di sguxoj

Me shpirt u fala, pishman su bana
qani tupana se lumturin ma nuk e kam

[REF.:]
Per ty do pi,per ty do qaj
per ty do vdes edhe pse skam faj
se me ty larg un e di jetoj shum pak
Nje lamtumir, nje perqafim,
asgje me teper sdoja shpirti im
se me ty larg un e di jetoj shume pak

Une per ty kam harru veten
kam mendu se do te kem gjith jeten
me thuaj ti si te jetoj se me nuk di

Me vendin tim sot e flet hana
kisha shku po me dhimbset nana
ma emrin tend ta them
e di sguxoj

Me shpirt u fala pishman su bana
Çani tupanat se lumturin ma nuk e kam

[REF.:]
Per ty do pi,per ty do qaj
per ty do vdes edhe pse skam faj
se me ty larg un e di jetoj shume pak
Nje lamtumir, nje perqafim,
asgje me teper sdoja shpirti im
se me ty larg un e di jetoj shume pak.

Era Rusi - Nje Lamtumire

E pim e pim nje kafe
e pim te fundit kafe
me oret e trishtimit
nuk gjej PAQE..

Mos fol mos fol per vete
gjithmon i njejti mbete
me puthje me kafshon
sndryshon sndryshon..

ref.
NJE LAMTUMIR MA THUAJ
PER TY JAM SOT E HUAJ
NJE LAMTUMIR PER MUA
E DUA E DUA..

NJE LAMTUMIR PER MUA
NUK MUNDEM ME TE VUAJ
NJE LAMTUMIR PER MUA
E DUA NJE LAMTUMIR

Rendon kjo zemra ime
shum fort ne zemren tende
se ditet qe me more
peshonin dhimbje

Tek ty nuk kthehem me
me ty sme lidh asgje
do jem me dikend tjeter
me zemer te vjeter

ref.
NJE LAMTUMIR MA THUAJ
PER TY JAM SOT E HUAJ
NJE LAMTUMIR PER MUA
E DUA E DUA..

NJE LAMTUMIR PER MUA
NUK MUNDEM ME TE VUAJ
NJE LAMTUMIR PER MUA
E DUA NJE LAMTUMIR

aaaaaaaaa.....

E DUA NJE LAMTUMIR :S


Publikimi: 22/08/2018Më Shumë Këngë Nga Krenar Krasniqi:


Komente 0


Krenar Krasniqi - Nje Lamtumire
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Nje Lamtumire".
3. Video është e këngës "Nje Lamtumire", por nuk këndohet nga Krenar Krasniqi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.