Më mbaj mend (për 1 muaj)

Krimineli - Nuk Dorzona (Feat. Gjen)  Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  4

Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Nuk Dorzona" kënduar nga Krimineli.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.

Ky tekst është kërkuar 1 herë gjatë kësaj jave.

kërkesa
1

DËRGO TEKSTIN


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Amzi Manii - Nuk Dorzona

'Kalova Qdo Sen N'jet. . .Si T'miren E T'keqen E Kom Kalu .
Veq Diqka Mas Shumti Msova. . .Qe Kurr N'jet S'bon Mu DorzuU. .!'

Reptura I

-N'mengjes I Hapa Syt, E Pash Ni Engjull Te Kryt,
Pse I Ki Kto Sheja N'fyt, T'paskan Tentu Me T'myt.
-S'po Muj Kurgjo Me Besu, Tham Qka Jam Tu Endrru,
M'thot Ishe Kan Dekum, Mos T'isha Kan Une Ktu.
-Tani Veq Rri E Menoj, E Tu Than Qka Pom Ndodh,
E Kto Vite Qe I Kalova, Athu Asniher S'jom Lodh.
-E Kto Fjal Qe Po I Nin, Nuk E Di Sa Pom Kupton,
Krejt Po Luten Per Veti, Ishalla ZOTI Per Teton.
-E Shum Sene Ma ndryshe, Krejt Me Koh I Vrejta,
Besom Qe Krejt Para Syve, Um Kish Pas Kalu Jeta.
-Une Shkruj E Se Teproj, E Ju E Dini Qka Po Foli,
Momenti I Ksaj Situates, Edhe Jeten Mu Ma Lodhi.
-Tani Ti Nihesh Shum Keq, Kur Per Ty S'dojn Me Dit,
Pse Shpinen Po Ta Kthejn, Qata Qe Me Ty Jan Rrit.
-Nashta Ty Nime Nuk Dojn, E Prap Se Thu Asni Fjal,
Qata Shpinen Qe Ma Kthyn, Un Kurr S'jav Baj Hallall.

REFRENI :

-Une Kurr Nuk dorzonaA, Pa E Mrri Qellimin Tem,
Realitetin Gjith E Foli, Se Muzika N'zemer M'flen.
-Po Shum Sene Kam Kaluu, Muu Veq ZOTI M'ka Nimu,
Qata Kurr Nuk Jam Dorzu, Pa E Mrri Qata Qe Duu.

Reptura II

-Po Deshira Edhe Forca, Qe S'bon Mu Nal Ky Djali,
Plot Vetbesim Te Vetja, Ondrren Asniher Se Nali.
-Rri Tu Than Qka U Ba, Un S'kom Pa Qka Kom Me Pa,
Me T'pas Ardh Ty Mundsia, E Po Moti Um Kishe Vra.
-Dikush Lufton Me Veten, Do Munohen Me Pas Shum,
E Dikush S'po Lyp Kurgjo, Don I Qet Me Ra n'Gjum.
-E Shpesh Her Une Tham, Pse Qeshtu Ke Fati Jem,
Athu Qka Kishe Ba Tani, T'ishe Kan Ti N'venin Tem.
-Gjith Faji Osht Jetim, Jo Sun Permeni Une Emra,
E Nese Goja Mu Sum Flet, Bash Qater M'flet Zemra.
-Po Ti Qdo Sen Qe E Ban, Gjith E Ban Me Pizhmon,
Arsyja E Vetme Qe Tutesh, Se Ti Tanin Nuk E Don.
-Me Qdo sen Jam Perballu, Qata Kurr Nuk jam Dorzu,
ZOTI Gjith U Kan Me Mu, M'ka Nimu Drejt Me Vazhdu.
-Veq Deshira E Qellimi, Kam Arrit Un Ku Jam Sot,
Per Qdo Sen N'ket Jet, E Faleminderoj T'madhin ZOT.

REFRENI :

-Une Kurr Nuk dorzonaA, Pa E Mrri Qellimin Tem,
Realitetin Gjith E Foli, Se Muzika N'zemer M'flen.
-Po Shum Sene Kam Kaluu, Muu Veq ZOTI M'ka Nimu,
Qata Kurr Nuk Jam Dorzu, Pa E Mrri Qata Qe Duu.

Sacrifice - Nuk Dorzona

Sacrifice
....................
Gjith diten tu e sill gjith diten tu e pshtill
Badihavgji inatqort para komve tu mu dridh
Gjith diten tu lujt koqe une tu i majt tu i vrajt
Kopilat e gangsterat mutma mas shpine tu um shajt
Kur une hi n'konflikte me mu dalin tu kajt
Ejj dajt kur vi knena pidhat e nanes tu ngajt
Ejj sun po duroj ma se sun pi baj fjalt
Ejj um shohin tu afru ngajn i thirrin dajt
Ejj ejj 9 2 2 apo 9 1 1 apo
Me mu mos e nis haveri i jem n'pidh t'nanes tane shko
He jo po ngo qito kape edhe mso
Iki gangsterizmi se so per ty se per to ti nuk ki vo
Qa u bo dost un sjom bo po gjith qishtu jom kan
Haramli shqipe deri n'dhe abej per 1 fjal ta qin at nan
Shan pra se jom gjak nxet jom qaj barbari
Qaj lojtari bajraktari hajde dost ngjitmu per kari
....................

Ref;2 Sacrifice
....................
Se nuk dorzona (dorzona) edhe tjert kur jon rrzu
Per mem rrzu duhesh mem vra qe une mu dorzu
Se nuk dorzona (dorzona) deri n'diten e fundit
Se nuk dorzona kurr nuk rrxona deri sa t'vdes
....................

Tribun
....................
Nuk osht anderr e bukur zhganderr tash pranoje ti qit sen
Je ket ven ku smun e nxen sa tosht ktu emri i jem
Zhdo i pari qe provon padyshim qe dot deshton
Edhe nese perqendron TRIBUN t'ekzekuton
O budall sma nin kari t'boj muzik e ksi sene
Osht sikur me lujt koqe me ty e sene n'menen teme
Se qa kejt imagjinon ato sene un ikom
Jete qe ti kendon kom kalu more llom
U ktheva n'kit qim nane per qare po qka me ba
E vertet o se perveq T.B.A ktu spasma ma
Kejt do conftina do dhomshtina prej tparit dej tmramtin
Kejt jon ka dojn me dek me jau qi rpbt prej inatit
E ti qitash e kuptove pse ta bana me gisht
Z'di qka kari tem po fol kur smun qendron fizikisht
Ti ki qef mu bo repist amo ktu ska mu ngu palidhikisht
Na kena me dal me faqe dbardh e ty t'shkoj ftyra marrzisht
....................

Ref;2 Sacrifice
....................
Se nuk dorzona (dorzona) edhe tjert kur jon rrzu
Per mem rrzu duhesh mem vra qe une mu dorzu
Se nuk dorzona (dorzona) deri n'diten e fundit
Se nuk dorzona kurr nuk rrxona deri sa t'vdes
....................

Sacrifice
....................
Prap u ktheva me do rima nga PRISHTINA me do tima nga rrethina
Qe kur vina robt ti qina na kryt n'both ta shtina
Se per kerkon mu sum han as sum kerset
Me qit sen SACRIFACE e TRIBUN qi shpon si plum qysh pe sheh edhe vet
Edhe pse shum sjo tu besu qe fjal ju kom degju
Po para se me shku vetes i kom premtu qe s'kom mu dorzu
Prap um ki ktu edhe pse mundsia e bon d'veten
Me thon tvertet haver kurr nuk treten gjithmon m'beten
Allahile ka po don me shku kur ja nisi un me gju
Pidhat e nanes du mi shpu inatqort 1 ka 1 me i rrxu
Se jau qi familjen kejt 1 ka 1 une i kalli
Per s'gjalli ndash realtitet ndash vet 16 copa ti parkiroj te balli
Sa her qe vin knej ftyra fej kur bombardoj
Qpoj kejt i shkatrroj kur lojen sta dorzoj
Se kom n'gjak mu dorzu me ju gzu ndergjegja e jeme
Nuk um len se qyky sen o veq fillim po kape maje n'mene
....................

Ref;2 Sacrifice
....................
Se nuk dorzona (dorzona) edhe tjert kur jon rrzu
Per mem rrzu duhesh mem vra qe une mu dorzu
Se nuk dorzona (dorzona) deri n'diten e fundit
Se nuk dorzona kurr nuk rrxona deri sa t'vdes
....................

UniKKaTiL
....................
Hahahahaha
The motherfuckin UniKKaTiL
SHQIPET E PERGJAKSHME
Ky osht veq 1 KAPITULL i ati librit te madh
Qe rrin tu shkru e tu shkru
E ket e dit e kom prit
Ku shkruhet SHQIPET E PERGJAKSHME
Ky osht KANUNI jon motherfuckin
Dosti jem TRIBUN SACRIFACE
Mpaq kejt atynve qe kan dashni per neve
Vdekje kejt atynve qe na kan inati
Hahahahahahahaha
Yeaa SE NUK DORZONA
....................


Publikimi: 20/02/2009Më Shumë Këngë Nga Krimineli:


Komente mbi këtë këngëKrimineli - Nuk Dorzona
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Nuk Dorzona".
3. Video është e këngës "Nuk Dorzona", por nuk këndohet nga Krimineli.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.