Krimineli
Krimineli

{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

(1984-2011)

  • Ndërroi jetë më:
  • 24-4-2011
  • Emri i vërtetë:
  • Edmond Nersadi
  • Vendlindja:
  • BajzëBiografia

BIOGRAFIA: Krimineli është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo hip-hop. EDMON NERSADI EMIGROI NE ANGLI NE MOSHE TE RE BASHKE ME SHOKUN E TIJ M-16. ATA SHKRUAJTEN VARGJET E PARA PER RREP RRUGE.AI SE BASHKU ME J.R DHE BLAZZER KRIJOI GRUPIN OTR. Në Maj 2008, Krimineli merr pjesë në Top Fest 5 me këngën "Non Stop". Në vitin 2010-2011, doli një Mixtape nga Noizy i cili ja kishte vënë titullin ”Most Wanted” ku bënte pjesë dhe grupi i tij OTR. Në ato vite filluan disa përçarje midis Noizy-t dhe djemve të grupit OTR si...

>> Lexo gjithë biografinë >>
Lidhje💿 Albume
Komente 7