TEKSTESHQIP

Krimineli
Shqipe
Lyrics

Kam prit shum koh per ket moment per me ardh
afersisht 4 vjet neper biruca tashi sa kam dal
mendja ime e marr me ka cu ku mka cu
rrugt e zeza nji per nji i kam perjetu
fjala dhun tingllon ne zemer
tingllon ne tru
kriminel per me ardh per gatrresa kurr se kam pritu
shqipe me dy krena permbi dhe
tu jetu ne dhe te huj
shqipe jam rrit me gazep si te gjith shokt e mi mora rrugen per kurbet
sa hina ne Angli thash Ky qenka shtet
kur shoh rreth e rreth policia me pistolet
qesha menjiher se mpunon menja per dreq
si shqiptari ndhe te huj qe sjam per asisen
Albanian n`sy i thash nuk po di as me u trem
e ky gjaku jem si vullkan ne Malsi qe ska kuj per me e fik se jemi krejt si ushtri

Refreni:
Shqipe a ke ni en Malsi bajn pun me trimni
Skemi tru per llogari
veni ku jam rrit Bajz, Malesi
Hajde shqipe tash em del perpara se un ropt........

Shqipe e kam zemren 100% shqiptar
per mbi fjal ftyra jeme del perpara nuk ka njeri per me m`dal
rrugac tan jeten time neper loj tu pi bar
nuk ka pas djal nanet me ma than i fjal
me pistolet ne brez tu shetit me rrugac
erdhi em bani zoti me i shok ma t`keq se vetin le e rrit aty ne has
un bajzjan ai hasjan pistoletat an e mban
tan diten tu fjet tu shetit naten per han tu pi ashash
ksaj her se kam vu at kapuc qe kam derr do pik gjak
e imja DNA nuk ka qen por habi qe skam pas fat
respekte me shumic krejt ca jan rrefugjat
sidomos shokt e mi qe i kam ne burg tu u kalb
edhe dosjen time ma kan pru ne tiran policia m`vjen nga mrapa
cdo gje qe te bej jam i shikum hap per hap
3 muj qe kam dal
Im a loyal street thug G

Refreni:
Shqipe a ke ni en Malsi bajn pun me trimni
Skemi tru per llogari
veni ku jam rrit Bajz, Malesi
Hajde shqipe tash em del perpara se un ropt........

Veni ku jam rrit Bajz, Malesi me plot zemer demek ksaj loje i kam hi
8 vjet kurbet tash sa erdha ne shqipri me kan kthy per krimet qe kam ba ne angli
nuk kam pa drit afersisht 4 vjet porsi qeni tu lujt me gjith meri
un jam si nje ujk burgaxhi qe pret kur po del
sa t`dal do t`shkyj do ta pres at kapzerr
Shqipe jam i smut se kam nejt shum n`terr
un shof pak ma mir kur vazhdon pak me u err
me rrugaca rri tu u sjell
shqipe jam i lidh jemi krejt si vllazi
bajzjan tropojan krimineli ............
rrugac e DMC ma thell du po du per me hi
se edhe spiunat qenkan ba si ushtri por mua nuk ma ni per polici
Loyal sa tdua ne shpi
muzika ime heroin qe te hy ne gjak
perjet aty te rrin

Refreni:
Shqipe a ke ni en Malsi bajn pun me trimni
Skemi tru per llogari
veni ku jam rrit Bajz, Malesi
Hajde shqipe tash em del perpara se un ropt........

DËRGOI: