Më mbaj mend (për 1 muaj)


Kripemjaltezat - Rreze Dielli
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Rreze Dielli".
3. Video është e këngës "Rreze Dielli", por nuk këndohet nga Kripemjaltezat.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Kripemjaltezat - Rreze Dielli  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.3 / Votuan:  9

Këngë e albumit:

"Ninulla E Frikes"

Komente

Asnjë Koment

17/07/2010

2010-07-17T07:20:12+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Rreze Dielli" kënduar nga Kripemjaltezat.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Kripemjaltezat i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Mandi - Rreze Dielli

Ref:
x3
Se ti je rreze dielli
ti je drrita e syve te mi

Ti, ti, ti
Cdo gje e imja ti

x2
Hey Bala-Bala
Kurre su nala
Vec kerce ti
Zemren ta kalla

x2
Se ti je rreze dielli
ti je drrita e syve te mi

Ti, ti, ti
Cdo gje e imja ti

Zemra ime
Shum te dua
I love you
Do t'me thuash

x2
Hey Bala-Bala
Kurre su nala
Vec kerce ti
Zemren ta kalla

x2
Se ti je rreze dielli
ti je drrita e syve te mi

Ti, ti, ti
Cdo gje e imja ti

Yjet E Panjohur - Rreze Dielli

Ma jep nje rreze dielli qe un ta kthej ne shprese
diten te me ngrohe e i vetem te mos mbes
afroje pakez doren perkedheli floket e mi
jam dhe une femije kam nevoje per dashuri ashtu si ti

dashurine nuk e kam njohur
dashuri tek njerëzit e kerkoj
kerkoj nje dore qe ta shtrengoj
nje dore qe t'i besoj

une meshiren nuk e dua
dhe nga njerëzit
jo nuk e kerkoj
kerkoj nje drite te me ndihmoj
dhe rrugen time ta ndricoje

Ref.
Ma jep nje rreze dielli qe un ta kthej ne shprese
diten te me ngrohe e i vetem te mos mbes
afroje pakez doren perkedheli floket e mi
jam dhe une femije kam nevoje per dashuri ashtu si ti

Shpesh here shikoj njerez te genjyer nga kjo jete
te dhene pas qefit dhe parave,
te etur per pushtet...
Ata s'e dine se ka femije qe nuk kane njohur dashuri
qe jane rritur krejt te vetem, pa patur asnjeri.

Ata s'e dine se ne te gjithe mund te bejme diçka per ta
per t'u dhene ketyre femijeve ate qe jeta s'ua dha
dhe per t'i pare ata te lumtur tek luajne te gezuar
mjafton veç nje buzeqeshje dhe pak dashuri per t'u dhuruar.

Mirsevjen ne boten time ku ka dhimbje ka dhe dhembshuri
ka endrra shume dhe ka shume shume jete
ka njerez te vertete!!

Eja hape zemren time
kam nje bote qe dua te tregoj
dua si ti te enderroj
si zog ne qiell te flururoj..

Ref.
Ma jep nje rreze dielli qe un ta kthej ne shprese
diten te me ngrohe e i vetem te mos mbes
afroje pakez doren perkedheli floket e mi
jam dhe une femije kam nevoje per dashuri ashtu si ti
Më Shumë Këngë Nga Kripëmjaltëzat:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë