Më mbaj mend (për 1 muaj)

Kristi Lamaj - O Nëno Zemëro Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  10

Naten ne driten e henes
Naten o vetem o
Mu kujtuan fjalt e nenes
Naten o vetem o… 2x

Bri hallall ta kam ber gjine
Xhan bir o zemer o
Kur te vish me bjer femine
Xhan bir o zemer o


Aq sa drit naten zbardh hena
Naten o vetem o
Aq merak o bir ka nena
Naten o vetem o


Neno mall qe stretesh kurre
O neno o zemer o
Per ty qaj dhe pse jam burre
O neno o zemer o


Loto qe cahet dhe guri
Naten o vetem o
Lot o lot o lote burri
Naten o vetem o


Naten qe e ngrysem token
O neno o zemer o
Mengjesi te gjej te ftohte
O neno o zemer o


Cfjal ne buze kishe lene
O neno o zemer o
Zot ckish nena per te thene
O neno o zemer o


Ate merak ato derte
O neno o zemer o
I the a i more me vete
O neno o zemer o


Nene te erdha po ngrehu
O neno o zemer o
Nen o nen si te tret dheu
O neno o zemer o


Dimer u bere o vere
Naten o vetem o
Si ste putha dhe njehere
O neno o zemer o …2x

Oh neno o zemer oh
Oh neno o zemer oh
Oh neno o zemer oh
Zemer oohh
Kristi Lamaj
Renditja: Top 200
Publikimi: 29/09/2023
Muzika: Kristi Lamaj
Teksti: Kristi Lamaj
Produksioni: Edmond Zhulali
Fyell: Vendim Kapaj
Klarinet: Shaban Cela
Zerat Shoqerues: Kristi Lamaj & Remo Torra
Video Produksioni: Jur Agushi
Edit & Color: Jur AgushiKristi Lamaj - O Nëno Zemëro
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "O Nëno Zemëro".
3. Video është e këngës "O Nëno Zemëro", por nuk këndohet nga Kristi Lamaj.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Kristi Lamaj:


Komente 0