Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Kristina Marku

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  45
  • Vendlindja:
  • Puke 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Shqipëri 
BIOGRAFIA: Kristina Marku është një këngëtare dhe autore këngësh e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore moderne dhe popullore dasmash. Kristina Marku eshte nje kengetare me nje polencial vokali te admirueshem, sa shpesh krahasohet me zerin e Fatmira Brecanit dhe per kete ajo gjithmone thote se eshte nje dhunti qe ia ia, ka, fal Zoti dhe natyra e bukur e Pukes. Kengetarja me zerin karakteristik ka lindur ne Dardhe te Pukes, ka jetuar disa vite ne Fushe Arrez dhe aktualisht jeton ne Tirane. Muzika ka qene gjithmone udhetare me Kristinen, edhe kur ajo u shkeput nga skena per arsye ...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

1 🔥🔥

Profili

Facebook

Shto profile

zyrtareKenge Dasmash 2018 (2018)

Nuse Me Fat (2014)


    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

0

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORY


Artistë Të Ngjashëm:

Odeta Dervishi

Eli Malaj

Albana Mesuli

Lule Merkulaj

Irena Ciceri

Bukurie Zogaj

Kosovare Gashi

Sela Begaj

Shpresa Veselaj

Agnesa Nuredini

Tags: Kristina Marku


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet