A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Kristo Thano

Choose star rating

Rating:  4.6 / Votes cast:  20
  • Origin:
  • Fier 
  • Residence:
  • Angli 
  • Age:
  • 27
  • Zodiac sign:
  • Binjaket ♊
BIOGRAFIA: Kristo Thano is a popular singer of Pop music. Ai eshte femija i pare nga tre femijet e familjes Thano. Ne moshen 3 vjecare, familja e tij ka emigruar drejt Greqise, ku edhe Kristo u rrit duke u aktivizua atje me sporte te ndryshme si futboll, not etj. Ne moshen 15 vjeqare familja e tije rikthehet ne Shqiperi, ne qytetin e Fierit. Kristo vazhdon aty studimet per kanto ne shkollen e muzikes 'Jakov Xoxa'. Gjate kesaj kohe ai aktivizohet me banda te ndryshem te muzikes rock si vocalist, duke ke...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

X Factor Albania

(Finalist)

Facebook

Profile

Add Official

Social Accounts


Related Artists:

Joni Aliraj

Kelly

Klejvis Saliaj

Ardit Çuni

Mateus Frroku

Ergys Shahu

Stiv Boka

Erik Lloshi

Xhevi

Gerard Merdani


Tags: Kristo, Kristo Thano

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019