TEKSTESHQIP

Kristo Thano
Larg Meje
Lyrics

Larg meje je 3x
Larg meje je 3x

Ka me tvra ty merzia
Shkele ndjenjat e mia
Që mlendon sikur ta dija
Aaaaaaaaaaaa

Kohen kisha kthye nuk tlija
E Mke deh sikur rakia
Sa pak tzgjati dashnija
Aaaaaaaaaaaaaaa

Larg meje je x3
Larg meje je x3

Boten shija Në syt e tu blu
Do vi dita që kam me tmungu
Do vi dita që ki me mkerku
Do vi dita që ki me lotu
Tjeter Tash i fshin lotet e tu
A ka me tdasht ai si un tdu
A ka me tdasht.

Aaaaaaaaaaj

Me kerkove vec nje yll
Ta dhash Gjith qeillin
Me kerkove vec nje dallge
Ta dhash Gjith detin
Me kerkove ngrohtesi e un tpruna diellin
a ka me tdasht
Ai

DËRGOI:
INFO
Këngës i janë përshtatur vargjet nga Kristo Thano & Rina Maloku, ndërsa për okestracionin dhe për produksionin është kujdesur vetë këngëtari.