TEKSTESHQIP

Kristo Thano
Akull
Lyrics

Bej te fle sme len kujtimet vet nuk muj mrendojn pendimet
Nuk me mban dot me kjo dhome pa ty
sjemi sot sic ishim dije si ta beri zemra te me lije te me thoje lamtumiren ne sy.

Vall ishim vec kalimtar qe u pam diku aty

Ti zdi sa koh qe me ka mar tmesoj zemren pa ty

Gjith kto koh un e kam ndar veten time ne dy

Njera an e imja qesh dhe tjetra te qan per ty

Rref: Akull para teje un mbeta kur mi the ti krejt te vertetat
kur me the nuk je me ajo qe mendoja
Akull para teje u ndala Dhe per cdo mekat zemer fala
Fjal nuk thash doja vec per her te fundit te degjoja.

Me mungon ah sa vet zoti isha betu te jem i joti dhe nuk mund ta shkel kete premtim
A te dhemb njesoj si mua kur kujtoj fjalen te dua te ma thoje nuk ish ë veshtire

DËRGOI:
INFO
Për tekstin, për orkestrimin dhe për produksionin është kujdesur vetë artisti.