Më mbaj mend (për 1 muaj)

Krriki - Vdekje E Papritur Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2yahhh
Dej sa ktheva koken lart E i pava syt e tu
Perjetova dhimbje n`zemer Po kurr n`jet skom met harru
Se kjo jet ish veq tradhti Kur ndegjova mkan lan ment
Djali agjes por si vlla Ka ndrru jet n`aksident
Nuk po muj me besu Athu pse zot e more
Krejtve na vrave Thell n`shpirt na lendove
Se s'harrohen ato koh As problemet qe i kem bo
Tash i ulun ne nje qosh Mdoket vetja si gjynah
Me nje shihe raki n`dor Me nje lot tu pik ne tok
Po kendoj me vrazhdsii Se jom lodh nga kjo bot
U largove ne gyrbet e Pate si qellim tmir
Edhe pse sje kon me mu Emrin tend un e kam thirr
Mbaje mend bre ASTRIT Gjith n`zemer ki mem mbet
Na ke lon me lot ne sy U largove nga kjo jet
Spo kam forc me vazhdu Po jetoj me sy mshel
Deri n`diten e fundit per ty e mbaj zemren qel

(Astrit)

Ref: (2x)
Un kendoj veq per ty Per ty qe t`pata vlla
Se e di qe asniher Kurr t`vetmun nuk um ke lon
Qekjo jet na mashtroj Tjetren duhet mu kujdes
Se e di qe kem mu pa Edhe po jetoj me shpres..

Kit ndarje me pranu Per mu Asht teper shtir
Krejt familja jan lendu Nuk mujn me prit dit ma t`fshtir
Bab e Nan per ty po qajn Motrat tua kurr su ndalen
E vllaznija tuj mendu Thell n`zemer vlla u kallem
Se nuk mujm me vazhdu Kur e dim qe ti nuk je
Loti motres s`ndalet n`faqe Tu bertit per vlla KU JE!!!
Po i lutem perendis Se spo muj me pranu
Athu zot ti ku je Ku jan zduk engjujt e tu
Se kto dit po kalojn Edhe lutjet po me shuhen
Sikur lotet qe po shterren Ashtu jam tu e rrudh gjuhen
Edhe flaka mu po m`del Edhe gjaku mu ka nxeh
Kur e di qe djali agjit Po pushon tashti ner dhe
T`shoh shpesh ty ne anderr Sikur jena me t`vertet
Po e nesermja po vjen shpejt Po na kthen serish nket jet
Qe ty t`mori pa meshir Zemrat tona per mi thyr
Po apet jom i sigurt Se n`parajs jeton i lir
Po na ktu qe po jetojm Vet-veten pe shkaterrojm
Ku me prit diqka ma mir Kur si kem ata qe i dojm
Veq me shpres E me lot Me kujtim E me Kang
Vdekja jote ASTRIT SYLKAJ
Zemrat tona i ka Shtang..

Ref: (2x)
Un kendoj veq per ty Per ty qe t`pata vlla
Se e di qe asniher Kurr t`vetmun nuk um ke lon
Qekjo jet na mashtroj Tjetren duhet mu kujdes
Se e di qe kem mu pa Edhe po jetoj me Shpres..


Ky tekst u dërgua nga Edon


Nuk kemi video për këtë këngë.


Krriki
Publikimi: 26/12/2008


Krriki - Vdekje E Papritur
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Vdekje E Papritur".
3. Video është e këngës "Vdekje E Papritur", por nuk këndohet nga Krriki.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Krriki:


Komente 0