TEKSTESHQIP

Krriki
Hajde Luj
Lyrics

Reff..

Hej zemer hajde luj Se qitu po ngjallet
Qdo njeri qe t`shikon Sonte nvete kallet
Ti e din qysh du un Kerkush mos met prek
Ti e din qysh tboj un Per mu dhe me vdek

part- 1
KRRIKI- hejj
Kom stil per kit sen Mun me vrejt oj ti qik
Nese sante sdel me mu Dije nzemer te met pik.
Smun me ik e din ti Se ta nxojn venin tjerat
Prap jet jasht tu mendu Qysh me hi te kta reperat
Jom ba drras me raki Se kejt merzia pom hiqet
Kur pe sho tjetren perball Zemra pej qefi pom digjet
Du mu knaq me qit sen Per tjeter as qi pom han
Lshoja zanin deri nskejt Se e di qe po ta don
Hajde luj zemra jem Se qishtu ti pom llak
Kur po tsho ty tu sill Trupi jem do me qit flak
Ti e din qefin tem Qata sante po shkon neja
Dushmani po murmuron Midis kllabi nihet reja
Krejt nkam per shoqni Inaqort du mej koop
Edhe mu mledh mu ba bashk Le ta din se kan hup
Jam 1sh qata sonte Edhe qikat pom permenin
Krejt dushmant mu ba bashk KRRIKIT smujn me ja nxa venin

reff-
Hej zemer hajde luj Se qitu po ngjallet
Qdo njeri qe t`shikon Sonte nvete kallet
Ti e din qysh du un Kerkush mos met prek
Ti e din qysh tboj un Per mu dhe me vdek

part-2
Hej Femrat dridhen dritat sillen Qishtu qysh ka qef shoqnia
Tipat jan ul neper vena Se jon pi me kangt e mia
Nuk kan faj qe gjelozojn U nime kan shum arsy
Se jon lind pa pik talent E dojn me KRRIKIN mu shty
Skini zemer o havera Me ja majt vetit repera
Sepse vera ka kalu Kush e nxani ju qel dera
Dheze kerrin lshoja zanin Qishtu shqipe ngo jaranin
Muzika jem stle me tmeta Veq sun e len si duhanin
Duhet doren me ma jap Mos e zgat ma shum kit sen
Shoqja jote po livrit Dihet se po i pelqen
Ejj bukuroshja jem Sante per ty jom ba gati
Sillu pshtillu ik diqysh Mos rri ndur t`ati papaki
Se e din qe gjaku nxehet E mun kthehet me trauma
Kur te dal apet perball Hajde dosti ti mu luma
Qysh del shkuma prej gojs tane E she vet more i shkret
Se pe lyp femren tane Po ma kurr nuk ki me gjet haha

reff
Hej zemer hajde luj Se qitu po ngjallet
Qdo njeri qe t`shikon Sonte nvete kallet
Ti e din qysh du un Kerkush mos met prek
Ti e din qysh tboj un Per mu dhe me vdek

DËRGOI: