Më mbaj mend (për 1 muaj)

Kthjellu - Mundohem Te Harroj Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  7

Ndonjehere kujtoj se te kam humbur
qe kur ti shnderrohesh ne nje tjeter
dhe tash e di per nje kohe te gjate
une dhe ti ku jemi tash

Vazhdo me pyet pse une te urrej
sepse une jam ai qe mori dhimbjen
te largohem dua nga te gjithe
vetem qe te kuptoj qe perkas ketu
(nuk ndjejj asggjjjeee)

Ref:
Mundohem qe ta harroj kohen qe na bashkoi
zerat qe na kerkojne ne te dy
Mundohem qe ta harroj kohen qe na bashkoi
zerat qe na kerkojne ne te dy

Zerin tend degjoj duke me thirrur
dhe ende mendoj se je nje tjeter
Kur afrohem shoh se dicka ndryshon
dhe kuptoj qe une ty te kam humbur

Ref;
Mundohem qe ta harroj kohen qe na bashkoi
zerat qe na kerkojne ne te dy
Mundohem qe ta harroj kohen qe na bashkoi
zerat qe na kerkojne ne te dy.

Ky tekst u dërgua nga Luan Hamza


Akordet:

e-----------------------------------------------------------------------|
B--------0---------------0----------------0-----------------------------|
G------0---4--0--------0---4------------0---4---------------------------|
D----4------4--------4-------4-4------4-------4-0-----------------------|
A--2---------------2----------------2-------------------------5--4-5--2-|
E----------------------------------------------------2/3/5--5-----------|e----------------------------------------------------------------------|
B-------0---------------0---------------0------------------------------|
G---------4---0-----------4---------------4----------------------------|
D----4------4--------4------4-4------4------4-0------------------------|
A--2---------------2---------------2-------------------------5--4-5--2-|
E---------------------------------------------------2/3/5--5-----------|

akordet: Hm,G,Hm,Fm,Hm,D,A,Hm veq i mani me ritem..

refreni: H,A,E (me distorzion)


e--------------------------------------------------------||--19-19-19-19-19-19-19-19-|
B--------------------------------------------------------||--------------------------|
G--7/12/11----7-7/4---7-7/4----7/12/11----7-7/4---7-7/9--||--------------------------|
D--------------------------------------------------------||--------------------------|
A--5/10/9-----5-5/2---5-5/2----5/10/9-----5-5/2---5-5/7--||--------------------------|
E--------------------------------------------------------||--------------------------|

akordet:
H x24xxx |
A x02xxx | n ket menyr i lun n refren
E 02xxxx |

e kshtu standard i luni ton kongen

Hm(Bm) x24432
G 320003
Fm 244222
D xxx232
A x02220
E 022100Publikimi: 16/04/2006
Festivali: Top Fest 3


Më Shumë Këngë Nga Kthjellu:


Komente 0


Kthjellu - Mundohem Te Harroj
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Mundohem Te Harroj".
3. Video është e këngës "Mundohem Te Harroj", por nuk këndohet nga Kthjellu.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.